Prístupové systémy 

Prístupový systém sa používa pre kontrolu vstupov do budov, obmedzenie prístupu osôb do určitých priestorov, otváranie dverí (v spojení s el. zámkom) bez nutnosti vlastniť mechanický klúč, vjazd do garáží, ovládanie prepúšťacích zariadení alebo elektricky ovládané dverné zámky, závory, otáčavé dverné zábrany, dverné systémy, vráta atď. prepúšťacích zámkov v systémoch EZS.

V obytných domoch sa prístupový systém  používá v spojení so zjazdom výťahu do suterénu. Obyvatelia domu prostredníctvom čipu si odblokujú tlačítko suterénu na ovládacom panely vo výťahovej kabíne a následne môžu zísť výťahom do suterénu. Ostatné osoby, ktoré nemajú čip s prístupovým právom, nemôžu túto jazdu uskutočniť. 

Princíp
Po priložení identifikačného čipu do čítacieho zariadenia , alebo zadaní platného kódu na klávesnici  dôjde k stiahnutiu informácií  a ovládacia časť prevedie porovnanie s informáciami uloženými vo svojej pamäti. Pokiaľ akceptuje daný elektronický kód alebo kód ,  prevedie aktiváciu relé na nastavenú dobu alebo relé preklopí do opačnej polohy (podľa nastavenej funkcie) .

Systém využíva pre identifikáciu a ovládanie Dallas Touch MemoryTM alebo bezkontaktné karty Proximity 125kHz.

 

Dallas Touch Memory je elektronický čip, ktorý je v kovovom obale a svojim prevedením pripomína malú batériu. Vďaka tomuto robustnému, avšak malému prevedeniu získava na odolnosti proti nešetrnému zaobchádzaniu. Je ho možné  nosit na prívesku na kľúčoch,
spojit s podnikovým preukazom, pripevnit na vizitky pre návštìvníkov atd.

 

Karta Proximity 125kHz je elektronický čip zalisovaný v plastovej karte, ktorý umožňuje bezkontaktnú identifikáciu iba priblížením sa karty k čítačke.  Je predurčený pre nosenie napr. v peňaženke.

 

Systém Dallas

 

  

 

System Proximity

  

 

Kodové systémy

 

 

Cenová kalkulácia a poradenstvo zdarma !!!

 

Vážení užívatelia nami realizovaných elektronických systémov .

Ak ste počas použivania zistili nejaké nedostatky v komforte ovládania , alebo máte pripomienku na zmenu alebo úpravu vlastností systému , neváhajte nás kontaktovať na našom tel. čisle alebo emailom TU.